Potrzebna pomoc dla Pani Wandy i Jej zwierzaków

Na Facebooku napisała Pani Asia, którą poruszył los starszej, schorowanej kobiety i jej zwierząt. Może macie ochotę pomóc?

Fot. Pixabay/Facebook

Fot. Pixabay/Facebook

hej ludki
zwracam się do Was z apelem o pomoc
Przed świętami poznałam przemiłą, skromną starszą Panią, przed Galerią Mokotów zbierała pieniążki do kubeczka. Zapytana, czy coś potrzebuje poprosiła o cokolwiek do jedzenia i kawę, była zmarznięta i głodna. Godzina 15, a Pani Wanda tego dnia jeszcze nic nie jadła. Okazało się, że na skutek kolei losu Wanda jest samotna- rodzina nie żyje i od 7 lat jest bezdomna. Pewien życzliwy Pan udostępnił jej swoją działkę i tam pani Wanda mieszka z 4 kotami o które dba jak może. Zrobiłam jej wtedy też solidne zakupy, ale to jednorazowa pomoc, a ja bym chciała realnie pomóc Pani Wandzie. Ma ktoś jakiś pomysł?
Do końca kwietnia nie ma mnie w kraju, więc też nie mogę podjechać doPani Wandy i dowiedziec się o więcej szczegółow. Więc też prośba, gdyby ktoś miał czas lub był w okolicy Galerii Mokotów w Warszawie to pani Wanda od 15 do 17 zazwyczaj jest przed wejściem głównym zbiera pieniążki na przeżycie do kubeczka. Zróbcie jej jakieś zakupy, tylko nic do gotowania , bo nie ma kuchenki. nie ma nawet łazienki… Kupcie jej coś ciepłego do jedzenia, karmę dla kotów.Pomóżmy jej razem.
Jak wrócę to dowiem się od niej szczegółów , Jak wygląda kwestia opieki społecznej etc. Pani wanda mówiłą, że czeka w jakiejś kolejce na mieszkanie do paru lat, nic więcej nie wiem, na razie uruchamiam fb i kontakty,szukam dojśc do odpowiednich fundacji i wierzę,że wspólnymi siłami załatwi się dla niej dom i godziwe warunki życia.
Ogromna prośba: zanim specjalnie pojedziecie do Wandy rzucajcie może na tym wydarzeniu post o tym, by nie było tak ,ż w tym tygodniu pojedzie do niej 10 osób a przez następny miesiac nikt…
Pani Wanda jest drobną niska konieta, zwykle w kremowej czapce. Ma cukrzyce i ogromny problem z chodzeniem, chyba staw biodrowy.
Mówiłam jej, że jak ktoś do niej podejdzie i spyta się, czy to ona by się nie wystarszyła, bo moze ktoś z moich znajomych będzie jej szukał. Uśmiechnęła się szczęsliwa i powiedziałą że będzie czekać. Tak więc pozdrówcie ja od Asi 🙂


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c