Poważne zmiany na ul. Odrowąża: buspas, jeden pas ruchu i zamknięty przejazd przez tory

Zmieni się organizacja ruchu na ul. św. J. Odrowąża. Na całej długości w obydwu kierunkach prawe pasy ruchu w godzinach szczytu (rano i po południu) zamienią się w buspas. Nocami na wysokości przystanków przejezdne będą tylko prawe pasy ruchu. Poza tym zamknięty będzie przejazd przez tory na wysokości ul. Staniewickiej oraz zwężony do jednego pasa przejazd na skręcie torowym w ul. Matki Teresy z Kalkuty. Tak będzie do 23 października.

Organizacja ruchu na ul. św. J. Odrowąża w godz. 5.00-21.00. Fot. UM Warszawa

Organizacja ruchu na ul. św. J. Odrowąża w godz. 5.00-21.00. Fot. UM Warszawa

W ramach modernizacji torowiska tramwajowego od Dworca Wileńskiego do pętli Żerań Wschodni wyremontowane zostaną przejazdy drogowe przez tory, wymienione kilka kilometrów torów, poprawiona trakcję i układ zasilania i przebudowane aż 34 platformy przystankowe – zostaną wydłużone i dostosowane do tramwajów niskopodłogowych; pojawią się rampy wjazdowe i płytki z wypustkami ostrzegającymi przed zbliżaniem się do krawędzi. Niestety, tramwajowe remonty wiążą się z wyłączeniami ruchu tramwajów. Kierowcy muszą liczyć się zwężeniami ulic, z zamykaniem i przebudową przejazdów. Wszystkie prace rozpoczną się 30 sierpnia i zakończą 15 listopada.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.