Powrót do nauki zdalnej w szczycie czwartej fali? Minister Niedzielski wyjaśnia

Minister Adam Niedzielski poinformował o przygotowaniach do szczytu czwartek fali. Po raz kolejny zachęcał do szczepień i podkreślał, że tylko dzięki nim unikniemy obostrzeń.

Fot. Shutterstock / Warszawa w Pigułce

Adam Niedzielski wziął udział w inauguracji nowego roku akademickiego na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Zabrał też głos w sprawie czwartej fali i przygotowań, jakie do niej poczyniono.

Podkreślił, że chce, by „kolejne miesiące oznaczały standardową, tradycyjną, stacjonarną naukę”. Zauważył, że na Uniwersytetach Medycznych jest ona koniecznością. Dodał, że ma nadzieję, że dzięki przygotowanej infrastrukturze szpitalnej i szczepieniom nauka stacjonarna będzie trwała jak najdłużej.

Powiedział też, że mamy do czynienia z kryzysem wiedzy i autorytetów. To dlatego jego zdaniem powstają ruchu antyszczepionkowe, które „kontestują paradygmaty i podstawy naukowe – wszystkie te zasady, na jakich opiera się nowoczesna medycyna”. Wyraził nadzieję, że dzięki współpracy ze środowiskiem naukowym uda się odbudować ten autorytet.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c