Powstała klasa narodowo-matematyczna. Szkoła boi się uchodźców

Zespół Szkół nr 1 w Milanówku stworzył klasę o profilu narodowo-matematycznym. Jak czytamy na stronie szkoły klasa jest „adresowana do uczniów zainteresowanych studiami wojskowymi, pożarniczymi, policyjnymi i obronnymi. Przedmioty rozszerzone: geografia, WOS, język angielski. Przedmioty uzupełniające: pierwsza pomoc przedmedyczna, historia i społeczeństwo, strzelectwo sportowe”.

Fot. Pixabay

Fot. Pixabay

Niedaleko Milanówka znajduje się ośrodek dla uchodźców w Podkowie Leśnej-Dębaku. Jak twierdzi dyrektor szkoły Zbigniew Reluga w wypowiedzi dla Newsweeka, który nagłośnił sprawę, osobiście nie ma nic przeciwko uchodźcom i chętnie przyjąłby ich do szkoły, ale gdy człowiek wie, jak się bronić, od razu czuje się bezpieczniej:

„Mam na myśli przede wszystkim to, co się dzieje na Ukrainie, no i sprawy związane z uchodźcami, które napawają niepokojem młodych ludzi – My przy Dębaku mamy przecież ośrodek dla uchodźców” – tłumaczy dyrektor.

W planach jest m.in. strzelectwo, wyjazdy w teren i wycieczki śladami Żołnierzy Wyklętych. W szkole dostępna jest przystosowana do ćwiczeń sala gimnastyczna oraz strzelnica.

Pomimo prób dodzwonienia się do dyrektora, niestety nie mogliśmy nawiązać żadnego kontaktu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c