Powstanie aglomeracja warszawsko-łódzka. Co to oznacza w praktyce?

Brzmi to co najmniej jak nazwa nowego województwa lub stworzenie jednego, ogromnego miasta. Szczegółów jak na razie brak. Pewne jest natomiast to, że do osiągnięcia tego celu służyć ma suberszybka kolej łącząca Warszawę i Łódź. Sprawę, jako pierwszy opisał Rynek Kolejowy.

Fot. Pixabay

Fot. Pixabay

Ponad tydzień temu rząd ogłosił Plan na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, czyli inaczej tzw. plan Morawieckiego. Zawarte w nim jest „stworzenie aglomeracji łódzko-warszawskiej w oparciu o szybką kolej”. Ma to być możliwe dzięki wdrożeniu programu o nazwie „Luxtorpeda 2.0”, a więc szybkiej kolei, która połączy obydwa miasta.

„Plan ma charakter kierunkowy. Zgodnie z zapowiedzią wicepremiera Mateusza Morawieckiego, MR we współpracy z innymi resortami w ciągu najbliższych miesięcy zaproponuje do przyjęcia Radzie Ministrów szczegółową Strategię Odpowiedzialnego Rozwoju” – mówi Rynkowi Kolejowemu Stanisław Krakowski z wydziału prasowego Ministerstwa Transportu.

Szczegółowe informacje podane będą w najbliższych miesiącach.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.