Policjanci poprosili o pomoc przechodniów, weszli do mieszkania i wynieśli nieprzytomnego 87-latka

Policjanci z wolskiego wywiadu widząc kłęby dymu wydobywającego się z mieszkania od razu podjęli działania. Przy pomocy przechodniów weszli do lokalu na parterze i przez okno wynieśli 87-latka, z którym nie było już kontaktu.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

Całe zdarzenie przebiegło dynamicznie. Policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego z Woli otrzymali zgłoszenie, że w jednym mieszkań na terenie dzielnicy jest pożar.

Natychmiast pojechali na miejsce, jako pierwsi pojawili się na ulicy Smoczej. Zauważyli kłęby dymu wydobywające się z mieszkania na parterze.

Policjanci natychmiast sprawdzili, czy drzwi od mieszkania są otwarte. Okazało się, że były zamknięte. Stwierdzili, że do lokalu mogą wejść wyłącznie przez okno. Wiedzieli również, że w takiej sytuacji liczy się każda sekunda. Nie czekając długo poprosili przechodniów o pomoc przy wejściu do mieszkania przez okno. Kiedy byli wewnątrz  zauważyli starszego mężczyznę, z którym nie było już kontaktu.

Policjanci chwycili go, wynieśli przez okno i ułożyli na ziemi w pozycji bezpieczne,j udzielając mu pomocy. Od razu wezwali karetkę pogotowia, która zabrała mężczyznę do szpitala. Straż Pożarna ugasiła pożar oraz oddymiła blok.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c