Pożar w Q22: inwestor wyjaśnia zajście. „Zajął się styropian, doszło do dość intensywnego zadymienia”

Echo Investment, developer odpowiedzialny za budowę wieżowca Q22 opisuje zajście oraz zniszczenia do których doszło za sprawą dzisiejszego pożaru. Według straży pożarnej ewakuowano 250 osób, 42 osobom podano tlen, a 14 odwieziono do szpitala na obserwacje. Ogień gasiło 70 strażaków.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

„Około południa, na budowie biurowca Q22 doszło do zaprószenia ognia. Nikt nie doznał obrażeń, kilkunastu pracowników wykonawcy opuściło szpital po przeprowadzeniu badaniach lekarskich. Popołudniu prace zostały wznowione” – mówi Artur Rakoczy, dyrektor budowy Q22 – „Straż pożarna zjawiła się na miejscu po pięciu minutach. Ognia było niewiele, ale z racji tego, że zajął się styropian, doszło do dość intensywnego zadymienia. Wszystkie procedury zadziałały prawidłowo, wyprowadziliśmy pracowników poza teren obiektu. Kilkanaście osób, które przebywały w strefie największego zadymienia, zostało przewiezionych na badania lekarskie, jednak nikt nie został hospitalizowany. Najważniejsze, że żadna z osób nie doznała obrażeń. Zniszczenia są również niewielkie, uszkodzone zostały tylko cztery panele okienne. Zgodnie z decyzją inspektora nadzoru budowlanego, prace zostały wznowione” 

Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]
Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]