Pożar w stadninie koni przy ulicy Dębowej [ZDJĘCIA]

O godzinie 2:13 do Stanowiska Kierowania KM PSP m. st. Warszawy wpłynęło zgłoszenie o pożarze w stadninie koni przy ulicy Dębowej / Marmurowej. 

Po dojeździe na miejsce pożaru strażacy z „dziesiątki” dołączyli do działających na miejscu zastępów z JRG Legionowo i OSP Jabłonna które zastały rozwinięty pożar dużej hali do ćwiczeń z jazdy konnej wraz ze składowanymi wewnątrz belami słomy i siana oraz przylegających bezpośrednio do niej pomieszczeń stajni gdzie znajdowały się konie. To właśnie ewakuacja tych zwierząt stanowiła priorytet dla ratowników. W sumie ewakuowano ok. 10 koni . Jednocześnie prowadzono działania gaśnicze aby zapobiec rozprzestrzenieniu się pożaru na pozostałą część obiektu. Sukcesywnie na miejsce akcji dojeżdżały kolejne zastępy z warszawskich JRG 1 i SGSP oraz OSP Chotomów. Intensywne działania szybko ograniczyły powierzchnię pożaru, jednak nagromadzone siano i słomę trzeba było usunąć na zewnątrz obiektu i dokładnie przelać wodą. W sumie w trwającej ponad 3 godziny akcji uczestniczyło 10 zastępów gaśniczych. Spaleniu uległa część hali, składowane w niej bele słomy i siana oraz trzy boksy dla koni. Niestety trzy konie uległy dość znacznym poparzeniom jednak nie groźnym dla ich życia. Przyczyna pożaru na chwilę obecną nie jest znana i wyjaśni ją policyjne dochodzenie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c