Pożyczyli ponad 5 milionów złotych. Nie ma ani pieniędzy ani inwestycji

5 milionów 800 tysięcy złotych. Tyle mieli wyłudzić 63-letni Andrzej K. i 60-letni Andrzej Z. Prowadzili oni sieć kantorów i rzekomo planowali poszerzyć swoją działalność o przedsięwzięcia budowlane na Mazurach. I to na te inwestycje pożyczyli z różnych źródeł pieniądze.

Fot. KSP

Policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą zgromadzili materiał, z którego wynikało, że dwaj mężczyźni prowadzący sieć kantorów wymiany walut najprawdopodobniej dopuścili się licznych oszustw, których wartość na chwilę obecną wynosi ponad 5.845.000 złotych.

Jak wynika z zawiadomień pokrzywdzonych i zebranych dowodów 63-letni Andrzej K. i 60-letni Andrzej Z. na przestrzeni kilku lat pożyczyli od znajomych przedsiębiorców znaczne sumy pieniędzy. A wszystko po to by rozwijać firmę i w przyszłości osiągać znaczące zyski. Mężczyźni planowali rzekomo zainwestować w budowę nieruchomości na Mazurach. Niestety żadne inwestycje nie powstały, natomiast zniknęły pieniądze i nigdy nie zostały oddane. W ten sposób pokrzywdzeni łącznie utracili co najmniej ponad 5 milionów 845 tysięcy złotych.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą pod nadzorem prokuratury prowadzili czynności, w dalszej kolejności, na podstawie postanowienia prokuratorskiego, zatrzymali obu mężczyzn i doprowadzili do prokuratury. Tam  63-latek usłyszał 10 zarzutów, natomiast 60-latek-5, zatrzymani odpowiedzą za przywłszczenie pieniędzy i oszustwa znacznej wartości. Decyzją sądu podejrzani zostali tymczasowo aresztowani. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.