Pracownik banku ukradł klientom ponad 6 milionów złotych! [WIDEO]

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież mienia znacznej wartości. Paweł S. wykorzystując swoje stanowisko przez kilkanaście miesięcy z czterech kont klientów banku, w którym pracował, wyprowadził ponad 6.257.000 złotych. Za to przestępstwo 31-latkowi może grozić teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

Wszystko zaczęło się od nieautoryzowanych przelewów i skradzionych w łatwy sposób pierwszych pieniędzy z konta jednej z pokrzywdzonych w tej sprawie osób. Mijały miesiące, a z rachunków kolejnych osób „znikały” kolejne miliony złotych. W sumie przez ponad rok 31-latek dokonał kilkudziesięciu przelewów z czterech kont klientów banku kradnąc w ten sposób ponad 6 milionów złotych.

O procederze i ujawnionych nieprawidłowościach policję powiadomił przedstawiciel banku, w którym doszło do przestępstwa. Sprawą natychmiast zajęli się policjanci ze śródmiejskiego wydziału operacyjno rozpoznawczego. To oni zatrzymali wczoraj Pawła S.

Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że skradzione przez 31-latka pieniądze przelewane były systematycznie na różne rachunki bankowe, a następnie wykorzystywane do gry na rynku walut o charakterze hurtowym. Jak ustalili śledczy Paweł S. na przestrzeni kilkunastu miesięcy stracił wszystkie zainwestowane w ten sposób pieniądze.

Mężczyzna w prowadzonym śledztwie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Za kradzież mienia znacznej wartości kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.