Premier Ewa Kopacz: obniżymy podatki, ułatwimy spłatę kredytu, ograniczymy umowy śmieciowe

W wywiadzie jakiego udzieliła premier Ewa Kopacz dziennikowi „Rzeczpospolita” obiecała obniżenie podatków, ograniczenie umów śmieciowych i ułatwienia dla osób zadłużonych. Dodała też, że osobiście jest za JOW-ami.

Premier Ewa Kopacz. Fot. Platforma Obywatelska

Premier Ewa Kopacz. Fot. Platforma Obywatelska

Szefowa rządu stwierdziła, że na razie zdołała wywiązać się z 80 proc. tego, co zapowiedziała w expose. Rząd ma zamiar popracować nad obniżeniem podatków osobistych. Ma to być alternatywa dla kwoty wolnej od podatku, a propozycje przedstawione zostaną na jesieni.
Drugim mocnym punktem nowego programu partii rządzącej będzie likwidacja umów o dzieło i umów na umowę-zlecenie. Premier nie chce zdradzać szczegółów jednak zapowiada, że ma to zależeć od stażu pracy.

Ostatnia zapowiedź dotyczyła propozycji rządu na problemy ze spłatą kredytów. Jak powiedziała Ewa Kopacz, nie chodzi tu tylko o pożyczki zaciągnięte we frankach szwajcarskich, ale ogólnie o poprawę sytuacji wszystkich kredytobiorców, którzy mają problemy ze spłatą swoich zobowiązań.

Prezes rady ministrów zdradziła również, że osobiście jest za jednomandatowymi okręgami wyborczymi, a w referendum zapowiedzianym na 6 września zagłosuje za ich wprowadzeniem.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.