Premier odpowiada Trzaskowskiemu w sprawie pomocy zbudowania mostu pontonowego

Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy zwrócił się o pomoc do rządu. Jednocześnie zapewnił, że Ratusz pracuje nad naprawieniem awarii. Premier przekazał, że udzieli pomocy Warszawie.

Fot. Warszawa w Pigułce

„W związku z prośbą Prezydenta @trzaskowski_ Premier @MorawieckiM zdecydował o udzieleniu pomocy dla miasta stołecznego Warszawy. Jutro odbędzie się spotkanie sztabu kryzysowego w @PremierRP” – poinformował szef KPRM Michał Dworczyk na Twitterze.

Jeszcze podczas zeszłorocznej awarii Ratusz analizował rożne rozwiązania. Niemiecka forma ITWH zrobiła analizę, dzięki której inżynierowie wiedzą, jak doprowadzić przeciska. Dzisiaj firmy, które mogą się tego podjąć mają złożyć ofertę i naprawić awarię.

Ratusz zapewnia, że wybierze firmę, która zrobi to najszybciej, ale nie jest znany dokładny termin, dlatego prezydent Warszawy zwraca się do rządu o pomoc. Chce, by wojsko jeszcze raz ułożyło most pontonowy i przeprowadziło ścieki.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c