Referendum w sprawie uchodźców możliwe. Premier: „Polska nie zapraszała do siebie imigrantów”

Beata Szydło, podsumowała w TVP Info sto dni jej rządu. Okazało się, że rząd rozważa przeprowadzenie referendum w sprawie przyjęcie uchodźców i obniżenia wieku emerytalnego.

Fot. Beata Szydło / Facebook / Shutterstock

Fot. Beata Szydło / Facebook / Shutterstock

Premier uważa, że zarówno Polska, jak i pozostałe kraje członkowskie Unii Europejskiej nie są gotowe na przyjęcie imigrantów:

„Kolejne szczyty nic w tej sprawie nie rozwiązują, a kraje członkowskie budują na swoich granicach płoty. Dziś sytuacja jest bardzo trudna, ale trzeba znaleźć skuteczne rozwiązanie. Polska dołączył do grona tych państwach, które chcą rozwiązywać ten problem poza granicami (…) Polska nie zapraszała do siebie migrantów. Nas postawiono przed faktem dokonanym, tak jak inne kraje wspólnoty. Moim obowiązkiem jako szefa polskiego rządu jest bronić bezpieczeństwa polskich obywateli”

Referendum w tej sprawie chce też ugrupowanie Kukiz ’15, które zbiera podpisy w tej sprawie. Ostatnie podpisy były zbierane na marszu przeciw uchodźcom w Warszawie. Jeżeli ruch Pawła Kukiza uzbiera wymaganą ilość podpisów, nie wykluczone, że posłowie Prawa i Sprawiedliwości poprą taki wniosek.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c