Premier przyznaje, że rozważa obowiązkowe szczepienia. Na razie tylko jednej grupy

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że rząd nie wyklucza „dalej idących kroków”, jeżeli następna fala zakażeń Covid-19 okaże się poważnym zagrożeniem. Przyznał, że obowiązkowe szczepienia są rozważane dla jednej z grup zawodowych.

Fot. Łukasz/ Warszawa w Pigułce

Jeśli nadal będzie taka sytuacja, że czwarta fala pandemii będzie bardzo poważnym zagrożeniem, to nie wykluczamy dalej idących kroków – zapowiedział szef rządu na konferencji prasowej w Gdańsku.

Premier przyznał, że rozważane są obowiązkowe szczepienia w służbie zdrowia. Nadmienił jednak, że już 90 proc. osób z tej grupy zawodowej, samo poddało się szczepieniom.

Służba zdrowia w szczególności powinna być uodporniona na Covid-19, bo to nasi lekarze, pielęgniarki, ale nie tylko, bo też diagności, laboranci, służą pacjentom, obywatelom. Obywatel przychodząc do szpitala, czy do placówki zdrowia musi mieć względną pewność, że nie zostanie zakażony –  podsumował Mateusz Morawiecki.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c