Premier Szydło odpowiada na list 9-latki. „Jeżeli nie będziesz mogła mnie odwiedzić, ja przyjadę do Ciebie”

9-letnia Julia napisała list do Premier Beaty Szydło oraz Rzecznika Praw Dziecka. Dziewczynka napisała, że program 500+ jest dla niej… krzywdzący. Według niej to niesprawiedliwe, że jej siostra dostanie 500 zł, a ona nie. Premier odpowiedziała bardzo szybko.

Fot. Premier Beata Szydło

Fot. Premier Beata Szydło

„Pięćset złotych dla drugiego dziecka jest niesprawiedliwe wobec pierwszego dziecka i rodzin z jednym dzieckiem. Jest mi bardzo przykro z powodu, że moja młodsza siostra dostanie pięćset złotych, a ja nie. Pierwsze dziecko też powinno mieć do tego prawo. Bez pierwszego dziecko nie byłoby drugiego” – napisała 9-latka.

Chyba nikt nie spodziewał się, że odpowiedź nadejdzie tak szybko. A jednak, premier odpowiedziała zapraszając Julię wraz z rodziną do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Premier zapewniła, że jeżeli dziewczynka nie będzie mogła się pojawić, Beata Szydło sama ją odwiedzi.

Fot. Premier Beata Szydło

Fot. Premier Beata Szydło

Fot. Premier Beata Szydło

Fot. Premier Beata Szydło


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.