Premier zlikwiduje zmianę czasu? Rozporządzenie traci ważność

Rozporządzenie dotyczące zmiany czasu traci ważność z końcem tego roku. Premier musi więc wydać nowe. Jego treść jest jednak zagadką. Szefowa Rządu może bowiem zdecydować, że czas nie będzie już zmieniany.

Fot. beznaswy89 / YouTube

Fot. beznaswy89 / YouTube

Zmiana czasu wprowadzona została na szeroką skalę dopiero po wynalezieniu żarówki. By oszczędzać prąd, decydowano się cofać zegarki o godzinę. Zwolenników tego rozwiązania jest coraz mniej, bo zalet ekonomicznych też obecnie wielu nie ma. Najczęściej więc mówi się o bezpieczeństwie i o tym, że kierowcy będą poruszali się do pracy w świetle dnia.

Przeciwnicy tego rozwiązania wskazują na szkodliwość dla zdrowia, gdyż organizm potrzebuje kilku dni, by dostosować się do nowego czasu oraz nikłe korzyści ekonomiczne. Przy obecnych cenach energii elektrycznej, różnica kosztów jest dla pracodawcy znikoma. Większość pobierają bowiem urządzenia: komputery, maszyny produkcyjne, taśmy itd. Nie ma więc różnicy czy zostaną one uruchomione godzinę wcześniej czy później. Oświetlenie natomiast włączone jest w większości cały dzień, gdyż tylko mocno naświetlone pomieszczenia pozwalają na komfortową pracę.

Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c