Prezes PLL LOT: „Warszawskie Lotnisko Chopina do likwidacji”. Powstaną tam nowe osiedla?

Budowa lotniska centralnego w Polsce to konieczność z perspektywy rynku lotniczego, ale też z perspektywy naszego interesu narodowego – powiedział w Krynicy prezes PLL LOT Rafał Milczarski, prezentując strategię spółki do 2020 roku.

By Wistula - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=16305460

By Wistula – Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=16305460

W jego ocenie, takie lotnisko może być przedsiębiorstwem generującym ogromne zyski. „To lotnisko powinno być na około 50 mln pasażerów z dostępnością infrastruktury i terenu, by w kolejnym kroku można było dalej je rozbudowywać. To lotnisko powinno być całkowicie multimedialne, powinno mieć bazę cargo” – mówił.

Szef LOT-u zaznaczył, że nie chce wskazywać lokalizacji takiego lotniska. Ale – jak dodał – „logika wskazywałaby, aby było ono dobrze skomunikowane z resztą kraju”. W jego ocenie, planując lokalizację takiego lotniska, należy wziąć pod uwagę, aby było ono w pobliżu autostrady, i w pobliżu sieci kolejowej, „aby można było do portu dotrzeć różnymi środkami transportu z całej Polski” – ocenił.

„Wydaje się, że to lotnisko powinno znajdować się pomiędzy Łodzią a Warszawą” – dodał. Według niego, centralny port lotniczy powinien być gotowy około 2022-2023 r.

Zdaniem Milczarskiego, powstanie nowego portu lotniczego wiązałoby się z zamknięciem warszawskiego Lotniska Chopina, które należałoby przeznaczyć pod rozwój Warszawy.

Źródło: www.kurier.pap.pl

Copyright © 2016 warszawawpigulce.pl Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.