Prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz nie żyje

Nie żyje Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska. Został raniony nożem na scenie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, podczas światełka do nieba. Miał 53 lata

By Rudolf H. Boettcher – Praca własna, CC BY-SA 4.0.

Jeszcze rano lekarze informowali, że prezydent przeszedł skomplikowaną operację i przetoczono mu krew. Wszystko miało zależeć od kilku godzin. Niestety, jak poinformowali lekarze, prezydent zmarł. Informację potwierdził minister zdrowia.

Do ataku na prezydenta doszło podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku. Na scenę wdarł się uzbrojony w nóż mężczyzna, który ugodził Prezydenta Gdańska. Krzyczał, że niesłusznie trafił do więzienia przez rządy Platformy Obywatelskiej. 27-latek został zatrzymany. Jest dobrze znany policji. Stefan W. ma na koncie cztery napady na banki w Gdańsku. Stefan W. napadł z bronią na trzy placówki SKOK-ów (przy ulicach: Bora Komorowskiego, Kołobrzeskiej i Dmowskiego) i na bank Crédit Agricole przy ul. Jana Pawła II na Zaspie.

Sprawcy grozić będzie dożywotnie pozbawienie wolności.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.