Prezydent Warszawy interweniuje ws. budżetu partycypacyjnego

Budżet obywatelski wzbudził wiele kontrowersji. Mieszkańcy nie kryją niezadowolenia zarówno z organizacji, jak i odrzucenia projektów bez konsultacji społecznych. Hanna Gronkiewicz-Waltz spotkała się dziś z mieszkańcami, by dowiedzieć się, co trzeba poprawić.

Fot. Budżet Partycypacyjny Warszawa 2016

Fot. Budżet Partycypacyjny Warszawa 2016

Pokłosiem awantury o budżet partycypacyjny było odwołanie szefowej ZDM, która większość projektów odrzuciła bez konsultacji z ich autorami. Teraz, prezydent stolicy spotkała się z mieszkańcami, by przedyskutować, co trzeba poprawić i jaką formę odwoławczą zastosować.

Na budżet partycypacyjny w 2016 roku zarezerwowano aż 50 mln zł. Urzędnik, zanim odrzuci projekt powinien skonsultować się z autorem, by ten poprawił swój wniosek tak, aby był on zgodny ze wszystkimi wymogami i możliwy do zrealizowania. Odrzucenie wniosków odbyło się więc z naruszeniem regulaminu.

Rozmowy były konstruktywne. Autorzy projektów postulowali m.in. większa przejrzystość podczas weryfikacji poprzez oddelegowanie do tego procesu przedstawicieli strony społecznej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.