Próba samobójcza na ul. Bołtucia. Wielogodzinne negocjacje przyniosły efekty

Niedawno informowaliśmy o próbie samobójczej na warszawskim Bemowie. Teraz Straż Pożarna uzupełnia informacje na temat tego zdarzenia i pokazuje ile osób zaangażowanych jest w podobną akcję.

„Około godziny 05:53 do Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 7 wpłynęło zgłoszenie o próbie samobójczej przy ulicy Bołtucia. Na miejsce zdarzenia zadysponowano cztery zastępy: GBA 2/24/2; GCBA 5/32/2,5; SCH-37 oraz Grupę Operacyjną PSP m. st. Warszawy” – pisze mł. bryg. Paweł Klimkiewicz – „Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów okazało się, iż w oknie lokalu na 3 piętrze stoi mężczyzna. Działania ratowników Państwowej Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. W celu zabezpieczenia ewentualnego upadku mężczyzny rozstawiono dwa skokochrony.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano zespół negocjatorów z Komendy Głównej Policji. Negocjatorzy nawiązali kontakt z mężczyzną i nakłonili go do zejścia z parapetu i otworzenia drzwi do lokalu.

Mężczyzna został przewieziony na komisariat Policji w celu złożenia wyjaśnień.”


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c