Próbował przemycić narkotyki w słoikach… z gołąbkami

W ręce funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Izby Celnej w Warszawie wpadł 69-letni mieszkaniec Warszawy, który próbował przemycić narkotyki na teren Wysp Brytyjskich. Mężczyzna ukrył 1,5 kilograma narkotyków w słoikach i butelce po markowym alkoholu. Decyzją sądu trafił do aresztu, a za próbę przemytu znacznych ilości narkotyków grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Fot. policja.pl

Fot. policja.pl

Policjanci Zarządu w Warszawie CBŚP pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie prowadzą śledztwo dotyczące przemytu znacznych ilości narkotyków na terytorium Wielkiej Brytanii. Z ustaleń policjantów wynikało, że sprawcy ukrywali pakunki z narkotykami w opakowaniach produktów spożywczych, były to m.in. słoiki z flaczkami i fasolką, a następnie rejsowymi busami przewozili te narkotyki na Wyspy Brytyjskie. Jeden z kurierów, 61-letni mężczyzna, został zatrzymany przez funkcjonariuszy CBŚP na gorącym uczynku w marcu br.

Policjanci nie zakończyli jednak na tym swoich działań. Wzmożone czynności operacyjne oraz żmudna analiza zebranych w śledztwie materiałów pozwoliły na ustalenie, że członkowie grupy przestępczej, z której wywodził się wcześniej zatrzymany mężczyzna, będą planowali dokonanie kolejnego przemytu narkotyków w podobny sposób.

Podjęte przez funkcjonariuszy Zarządu w Warszawie CBŚP oraz Izby Celnej w Warszawie czynności doprowadziły do wytypowania kolejnego kuriera, którym okazał się 69-letni mieszkaniec Warszawy. Mężczyzna był w przeszłości karany za przestępstwa narkotykowe. Zatrzymany w centrum Warszawy Tadeusz O. faktycznie miał przy sobie torbę podróżną, w której znajdowały się opakowania z produktami spożywczymi, w tym m.in. słoiki z gołąbkami w sosie pomidorowym oraz alkohol. Przeprowadzone przez policjantów oględziny zabezpieczonych rzeczy wykazały, iż farsz mięsny gołąbków w rzeczywistości jest narkotykiem, natomiast butelka markowego alkoholu zawiera płynną amfetaminę. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli około 1,5 kg narkotyków.

Decyzją sądu mężczyzna został aresztowany. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Śledztwo nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.