Próbował uciec przed policją. Miał pecha. Policjant był maratończykiem

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku po pościgu zatrzymali 36-letniego nietrzeźwego kierowcę mercedesa. Pomimo porzucenia pojazdu i podjętej przez niego próby ucieczki, został on szybko ujęty. Funkcjonariusz, który dokonał zatrzymania, to wielokrotny uczestnik maratonów. Mieszkańcowi gminy Karczew grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Fot. KSP

Fot. KSP

Załoga otwockiej drogówki podjęła interwencję wobec mężczyzny kierującego mercedesem. Funkcjonariusze dali sygnał do zatrzymania się, jednak kierowca zamiast zatrzymać pojazd, gwałtownie przyśpieszył. Mundurowi natychmiast ruszyli za uciekającym mercedesem. W pewnym momencie kierowca zatrzymał pojazd, wybiegł z niego i zaczął uciekać w stronę lasu.

Policjant z Wydziału Ruchu Drogowego nie zastanawiając się ani chwili, podjął za nim pościg. Uciekający mężczyzna w konfrontacji z mundurowym nie miał jednak żadnych szans, gdyż funkcjonariusz, który go po chwili zatrzymał jest świetnym biegaczem i cyklistą, wielokrotnym uczestnikiem maratonów.

Po przeprowadzeniu badań okazało się, że kierowca mercedesa jest w stanie nietrzeźwości, miał ponad 2 promile alkoholu w swoim organizmie. Z zebranych przez policjantów z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego informacji wynika, że nietrzeźwy 36-latek, w tym stanie kierował samochodem już nie pierwszy raz. Do czasu wytrzeźwienia mężczyzna trafił do policyjnej celi. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.