Projekt w Budżecie Obywatelskim wywoła burzę? Pod oknem Kaczyńskiego!

W ramach Budżetu Obywatelskim na rok 2022 złożono projekt „Galeria uliczna: WOLNOŚĆ, RÓWNOŚĆ, SOLIDARNOŚĆ”. Przed domem prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego na ulicy Mickiewicza miałaby powstać wystawa przedstawiająca zdjęcia z antyrządowych protestów. Realizacja miałaby kosztować 20 tys. zł.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

Na stronie Budżetu Obywatelskiego czytamy:

„Galeria uliczna składająca się z 5 plansz (1,5 metra wysokości x 1 metr szerokości każda).

Plansza I – na czarnym tle, biały napis: WOLNOŚĆ, RÓWNOŚĆ, SOLIDARNOŚĆ

Plansze II – IV – kolaże ze zdjęć z demonstracji, wydarzeń i akcji w duchu wolnościowym i równościowym, antydyskryminacyjnym, solidarnościowym z osobami wykluczanymi, ofiarami politycznych represji, przemocy policyjnej, ofiarami w państwach autorytarnych. Zdjęcia będą pochodzić od ulicznych fotografów, którzy zgodzą się je udostępnić oraz osób aktywistycznych z prywatnych zasobów. NIE BĘDĄ dopuszczane zdjęcia z wydarzeń oraz ilustrujące hasła nacjonalistyczne, wykluczające, nienawistne itp. – są one teoretycznie zakazane w przestrzeni publicznej.

Plansza V – na czarnym tle czerwony napis: WOLNY WYBÓR

Wystawa mogłaby być ustawiona na skraju ciągu pieszego (tak aby nie utrudniać osobom korzystającym z chodnika przemieszczania się).

Ponieważ dotarcie w to miejsca bywa ostatnio często utrudnione plansze powinny by zawieszone na rurach teleskopowych (działają podobnie jak pałki teleskopowe), które mogłyby je w razie potrzeby podnosić na wysokość, która umożliwiałaby ich oglądanie z odległości co najmniej dwóch rzędów radiowozów policyjnych.”


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c