Projekt "Zielona fala". Tramwaje bez stopu na światłach!

SONY DSC

Fot. Wikipedia

Na większości tras w tym roku zostanie wprowadzony projekt „Zielona fala”. Polega on na tym, że tramwaj, zbliżając się do czerwonego światła, automatycznie uzyskuje zielone.

Sygnalizacja świetlna jest zmorą kierowców. Tramwaj na Rondzie Dmowskiego w Centrum stoi na skrzyżowaniu dobrych kilka minut. Najpierw na przystanku, później na światłach. Z dziesięciominutowego dojazdu od Królewskiej do Placu Konstytucji, jedną trzecią zajmuje postój właśnie przy tym rondzie. Teraz ma się to jednak zmienić i to w wielu podobnych miejscach w Warszawie.

Co ciekawe, dzięki projektowi „Zielona fala” nie będą tworzyły się korki. Czerwone światło włącza się tylko na moment – w chwili kiedy tramwaj ze skrzyżowania zjedzie, automatycznie zapali się zielone. Na początek pilotażowy program zostanie wprowadzony głównie na Brodnie i Tarchominie. Do końca roku powinien być wprowadzony także w innych punktach w Warszawie. Szczegóły powinniśmy poznać wkrótce.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.