Mieli oszukać państwo na ponad 1,5 mln zł

W minionym tygodniu policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji, współdziałając z funkcjonariuszami z Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie, Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim i Komisariatu Policji Portu Lotniczego Warszawa-Okęcie zatrzymali 10 osób. W trakcie działań prowadzonych na terenie woj. mazowieckiego i łódzkiego, przy udziale pracowników UCS, przeszukano miejsca zamieszkania podejrzanych oraz siedziby podmiotów gospodarczych. Wówczas to, zabezpieczono do dalszej analizy dokumentację, komputery i zewnętrzne nośniki pamięci.

Fot. CBŚP

Z zebranego materiału wynika, że grupa mogła działać od 2013 roku do początku 2017 roku. Wówczas to, jak ustalili śledczy, w ramach różnych podmiotów gospodarczych wystawiano nieodzwierciedlające właściwy stan faktyczny deklaracje podatkowe, w celu uchylania się od opłacania należnego podatku VAT.

Nierzetelne faktury VAT, pozorujące obrót gospodarczy miały prawdopodobnie udaremnić lub znacznie utrudnić stwierdzenie legalności środków finansowych, pochodzących z popełnienia czynów zabronionych. Według śledczych działalność grupy doprowadziła do uszczuplenia należności państwowych w kwocie ponad 1,5 mln zł.

Jak informuje TVP Info projektant Łukasz J. został zatrzymany w związku działalnością zorganizowanej grupy przestępczej, która miała zajmować się oszustwami podatkowymi i praniem brudnych pieniędzy. Projektant jest jedną z dziesięciu osób, które zostały zatrzymane w tej sprawie.

Nie chodzi jednak o znanego projektanta ubrań, projektanta gwiazd: „Łukasz siedzi w domu, a jutro leci do Barcelony. Są to bardzo krzywdzące informacje szkodzące wizerunkowi mojego klienta – mówi nam menadżerka Łukasza.” – pisze portal Party.pl

 

 

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.