Prokurator IPN i policja w domu Kiszczaka. Znaleziono dokumenty TW Bolka!

Prawdziwie sensacyjne wiadomości. Okazało się, że niedawno zmarły generał Kiszczak przetrzymywał w domu dokumenty na temat agenta o pseudonimie „Bolek”. Dokumenty te próbowała odsprzedać wdowa po generale – poinformował prezes IPN Łukasz Kamiński.

Archiwum w dawnej siedzibie IPN przy ul. Towarowej 28 (zdjęcie archiwalne). Fot. Adrian Grycuk

Archiwum w dawnej siedzibie IPN przy ul. Towarowej 28 (zdjęcie archiwalne). Fot. Adrian Grycuk

Szef IPN Łukasz Kamiński poinformował, że wdowa po generalne Kiszczaku przedstawiała IPN-owi zapisaną obustronnie kartkę. Widniał na niej tytuł: „Informacja opracowana ze słów TW Bolek z odbytego spotkania w dniu 16 listopada 1974 roku”. Zaproponowała, że może je odsprzedać. Informacja ta trafiła do naczelnika Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu w Warszawie.

Ustawa mówi, że każdy kto posiada dokumenty bez tytułu prawnego, zawiarające działania z zakresu IPN winien je oddać. Dlatego też w asyście policji prokurator IPN wkroczył na rewizję w domu generała Kiszczaka. Znaleziono więcej dokumentów, jednak to czy są prawdziwe będzie teraz weryfikowane.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c