Protest na pasach. Blokowali Umińskiego, by nie było więcej wypadków

Wczoraj miał miejsce wypadek na Ulicy Umińskiego. Kierowca BMW potrącił 7-latka. Dziecko jest w stanie ciężkim. Do wypadku mogło się przyczynić złe oznaczenie przejścia. Dziś o 8.00 odbył się protest. Przez 15 minut mieszkańcy blokowali przejazd, by wymusić na drogowcach działanie w tej sprawie.

Fot. Marek Borkowski, radny Pragi-Południe

Fot. Marek Borkowski, radny Pragi-Południe

Mieszkańcy zgromadzili się przy ul. Umińskiego na wysokości nr 6, gdzie doszło do wypadku. O godz. 8.00 przez 15 minut blokowali ruch. Akcję powtórzą o godz. 17.00.

Zarówno radni dzielnicy, jak i społecznicy wielokrotnie zabiegali o wprowadzenie prawidłowego oznaczenia. Na proteście zjawili się m.in. Marek Borkowski i Dariusz Lasocki, którzy angażowali się w tę sprawę. Interpelacja przygotowana i wysłana przez radnego Dariusz Lasockiego nie przyniosła jednak rezultatów. ZDM odpisał, ze przejście oznaczone jest prawidłowo i spełnia wszystkie normy prawne.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c