Protest pod wegańską restauracją. „Pracodawca zwolnił wszystkich członków Inicjatywy Pracowniczej”

Trwa protest pod jedną z najpopularniejszych wegańskich restauracji – Krowarzywa. Inicjatywa Pracownicza, która jest organizatorem protestu twierdzi, że pracodawca zwolnił wszystkich jej członków i od dawna nie może się z nim porozumieć.

Fot. Inicjatywa Pracownicza Warszawa / Facebook

Fot. Inicjatywa Pracownicza Warszawa / Facebook

„Dziś w Lokalu Krowarzywa, w związku z niepowodzeniem negocjacji z pracodawcami na temat warunków pracy, jako pracownicy tego Lokalu zrzeszeni w Komisji Pracujących w Gastronomii OZZ Inicjatywa Pracownicza, podjęliśmy strajk.
Domagamy się:
• zatrudnienia na umowach o pracę,
• stałej stawki godzinowej zamiast wynagrodzeń opartych na procencie od utargu;
• likwidacji monitoringu wizyjnego w miejscu pracy;
• uznania związku zawodowego i uzgadniania z reprezentacją pracowników i pracownic wszelkich decyzji wpływających na warunki pracy i poziom płac” – piszą protestujący

Dwie godziny temu związkowcy wrócili do rozmów z pracodawcą. Samo szefostwo wydało też oświadczenie w tej sprawie:

„Bardzo nam przykro z powodu nieporozumienia w naszym zespole. W takich sytuacjach zwykle obydwie strony są winne. Wszyscy popełniamy błędy i całe życie się uczymy. Nieprawdą jest, że zwolniliśmy wszystkich pracowników. Zwolniona została jedna osoba. Prowadzimy rozmowy, staramy się dojść do porozumienia. W miejscach takich jak nasze, ważne jest zaufanie, wspólne cele i poglądy, a to nie zawsze się udaje. Chcielibyśmy, aby cały nasz zespół podzielał nasze podejście do jedzenia i pracy. Jesteśmy wymagającym pracodawcą, dlatego ma to odzwierciedlenie w naszym jedzeniu, lokalu, liczbie gości. Wymagamy od siebie i od innych. Obiecujemy wam, że nikt z tej sytuacji nie wyjdzie pokrzywdzony. Zależy nam na tym, aby pracowali u nas ludzie, którzy czują się zadowoleni, a nie zniewoleni 😉 Własne brudy, jak każda rodzina, pierzemy za zamkniętymi drzwiami. Dogadujemy się już z ekipą. Wszystko wraca do normy.
Przepraszamy wszystkich za niedogodności.”

Pracownicy cały czas negocjują i zdają relację z postępu rozmów:

„Rozmowy w trakcie, ale pracodawcy się usztywnili i kategorycznie sprzeciwiają się przywrócenia jednego ze związkowców. Strajkuje też lokal na Marszałkowskiej i w Krakowie.” – dodają.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c