400 koni, turbo i 4×4. Nowa Syrena już jeździ! Znamy pełną specyfikację techniczną! [ZDJĘCIA]

Nowoczesna Syrena zadebiutuje oficjalnie w Polsce 12 grudnia 2015 roku podczas 53.Rajdu Barbórka Warszawska w jeździe pokazowej na odcinku ulicy Karowej w Warszawie. 31 października 2013 roku, firma AK Motor Interntional Corporation ogłosiła, że integralną częścią reaktywacji marki będzie jej powrót do motorsportu.

Fot. AK Motor Polska

Fot. AK Motor Polska

Według założyciela firmy i jednocześnie projektanta nowej Syreny, Arkadiusza Kamińskiego, Polaka mieszkającego w Kanadzie, polska marka samochodowa Syrena właśnie powraca:

„AK Syrena Meluzyna R jest więc spełnieniem obietnicy, jaką złożyliśmy na początku tworzenia firmy. Można powiedzieć, że jest to również pierwszy, całkowicie nowy samochód Syrena, od czasu kiedy to 30 lat temu ostatnie auto zjechało z linii produkcyjnej.” 

AK Syrena Meluzyna R jest w pełni funkcjonalnym prototypem, zbudowanym we współpracy z firmą Proto Cars z Nysy, przeznaczonym do jazdy na torach wyścigowych (nie do jazdy po drogach publicznych). Już dziś firma umożliwia kierowcom wyścigowym składanie zamówień na Syrenę Meluzynę R. Każdy pojazd będzie budowany ręcznie na ramie rurowej ze stali, z możliwością realizacji specjalnych, indywidulanych zamówień na życzenie kierowcy. Zamówienia i zapytania ofertowe można składać pod aderesm mailowym: [email protected]

Poniżej specyfikacja techniczna AK Syreny Meluzyny R (w mm):
Rozstaw Osi – 2508
Rozstaw kół – przód – 1529
Rozstaw kół – tył – 1529
Długość – 4037
Szerokość – 1821
Wysokość – 1439
Prześwit pod samochodem – 120
Opony – Pirelli 225/650-18TLVA RE7
Struktura rurowa stalowa
Różne 4 cylindrowe, 4-suwowy,
Napęd na 4 koła,
Turboładowanie,
Ponad 400 koni mechanicznych

Fot. AK Motor Polska

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.