Prowadził autobus miejski bez prawa jazdy. Zabrano mu je za jazdę po alkoholu?

Kierowca autobusu miejskiego prowadził autobus bez uprawnień. Według informacji mediów kilka dni wcześniej prowadził pojazd po alkoholu i stracił prawo jazdy. MZA rozwiązało z nim umowę o pracę.

Fot. Warszawa w Pigułce

Jak dowiedziała się Warszawa w Pigułce policja wraz z pracownikami Sanepidu prowadziła kontrole autobusów. Do kontroli zatrzymano autobus miejski linii 723, który jedzie z Żerania do Legionowa.

Ku zaskoczeniu policjantów kierowca nie posiadał uprawień do kierowania. Jak poinformowało Wirtualne Legionowo kilka dni wcześniej zabrano mu je za jazdę pod wpływem alkoholu.

 Odnośnie sprawy kierowcy linii 723 informujemy, że podczas rutynowej kontroli autobusu linii 723 policjanci stwierdzili, że kierowca nie posiada ważnego prawa jazdy. Według informacji policji, kierowca stracił uprawnienia kilka dni wcześniej. Kierowca nie poinformował pracodawcy o utracie uprawnień i w związku z tym w trybie natychmiastowym rozwiązano z nim umowę o pracy. Dyspozytorzy, którzy nie dopełnili obowiązków i dopuszczali kierowcę do pracy bez uprawnień, zostali ukarani karami regulaminowymi. – powiedział Adam Stawicki z Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie w rozmowie z redakcją Wirtualnego Legionowa.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c