Prowadził po pijanemu i zasnął na środku skrzyżowania. Potem próbował „załatwić sprawę”

Nietrzeźwego kierującego zatrzymali kilka dni temu funkcjonariusze z Kobyłki. 46-letni Adam Sz. zatrzymał pojazd, którym się poruszał na skrzyżowaniu dróg i zasnął w nim. Okazało się, że mężczyzna miał z prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Podczas wykonywania z jego udziałem czynności w jednostce Policji zaproponował policjantom wręczenie korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

Fot. KSP

Fot. KSP

Nietrzeźwy kierujący samochodem 46-latek wpadł kilka dni temu w Kobyłce. Policjanci zostali powiadomieni przez jednego z uczestników ruchu drogowego o kierowcy mercedesa, który zatrzymał swój pojazd na środku skrzyżowania dróg i zasnął. Zgłaszający poinformował, że od kierowcy wyraźnie czuć alkohol, w związku z czym uniemożliwił mu próbę dalszej kontynuacji jazdy.

Badanie wykonane przez funkcjonariuszy, którzy podjęli interwencję, wykazało prawie dwa promile alkoholu w organizmie kierowcy mercedesa. W trakcie sporządzania dokumentacji służbowej w jednostce Policji, 46-latek wyjął z kieszeni cztery banknoty o nominałach po 50 złotych i próbował je wręczyć jednemu z funkcjonariuszy mówiąc: „Macie tu pieniądze, zawieźcie mnie do domu i załatwmy tę sprawę tak,  żeby nikt się nie dowiedział”. Po tych słowach został powiadomiony przez policjantów o popełnieniu kolejnego przestępstwa, tym razem korupcyjnego.

Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Adam Sz. już został przesłuchany i usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz zarzut udzielenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu w celu skłonienia go do naruszenia przepisów prawa. Grozi mu teraz grzywna, zakaz prowadzenia innych pojazdów niż mechaniczne, a także kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c