Prowokacja dziennikarza Wyborczej: ucharakteryzował się na czarnoskórego i poszedł na marsz. Zdjęcie obiegło sieć

Zdjęcie Fanpage’a „Codziennik Feministyczny” błyskawicznie obiegło sieć. Widać na nim dwóch mężczyzn wyzywających czarnoskórego. Jak donosi Polsat News, człowiekiem tym okazał się  Jacek Hugo-Bader, polski dziennikarz i reportażysta, związany z „Gazetą Wyborczą”. 11 listopada ucharakteryzował się i dokonał prowokacji.


Dziennikarz chciał sprawdzić, jak zareagują na niego uczestnicy „Marszu Niepodległości”. Jak sam opisuje spotkał się nie tylko z wyzwiskami, ale także z przemocą fizyczną. Nieudaną, bo w jego obronie stanęło dwóch rosłych mężczyzn. Jak przypuszcza reportażysta byli to policjanci ubrani po cywilnemu, wiedzieli bowiem, gdzie rozmieszczone są patrole policji i tam właśnie go skierowali.

Zdjęcie wykonała Iwona Kaliszewska, a opublikował „Codziennik Feministyczny”. Potem udostępniły go też inne portale. Tylko z tego jednego fanpage’a udostępniono go ponad 1800 razy. Wszyscy zastanawiali się kim jest mężczyzna ze zdjęcia i czy rzeczywiście kierowano pod jego adresem inwektywy.

Copyright © 2016 warszawawpigulce.pl Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.