Przebiegną mordor, by pomóc potrzebującym

Już 4 września wzdłuż ulic Służewca Biznesowego pobiegną tysiące osób w ramach Warszawa Business Run. Na największy w Polsce charytatywny bieg w formie sztafety można się jeszcze zarejestrować. Poszczególne drużyny swoim wysiłkiem przyczynią się do pomocy tym, którzy marzą o samodzielnym stawianiu kroków.

Do tej pory Poland Business Run pomógł zmienić życie 67 osobom po amputacjach. Dzięki połączeniu aktywności sportowej i społecznej odpowiedzialności wielu firm udało się osiągnąć cel i postawić na nogi podopiecznych Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. W tegorocznej jubileuszowej odsłonie organizatorzy stawiają sobie dodatkowy cel: pomóc jeszcze większej liczbie podopiecznym z innych lokalnych organizacji charytatywnych. W inicjatywę zaangażowanych jest aż 7 polskich miast.Warszawa organizuje sztafetę już po raz trzeci.

Tegoroczna edycja biegu Warszawa Business Run odbędzie się wokół centrum biznesowego Służewca, rejonu, który dzięki obecnym w nim firmom zmienił obraz zaniedbanej Warszawy w nowoczesną dzielnicę biznesu. Miejsce wyróżniają pracujący w nim ludzie, którzy aktywnie angażują się w projekty społeczne. Wspólnym wysiłkiem tworzą rzeczywistość, w której biznes idzie w parze z pomocą. Biorąc udział w Warszawa Business Run chcą przede wszystkim pomóc osobom z niepełnosprawnością, ale również promować aktywny styl życia i po prostu dobrze się bawić.

W ramach sztafety Warszawa Business Run każdy z zawodników pięcioosobowej drużyny przebiegnie 4,2 km w otoczeniu nowoczesnej architektury biznesowej, by pomóc potrzebującym. Jednym z nich jest Mateusz Wojciechowski, który na co dzień studiuje i działa w samorządzie studenckim. Mateusz marzy o protezie nogi, by wreszcie pójść z dziewczyną na spacer bez kul i móc spełniać swoją pasję: wędrować po górskich szlakach. Uczestnicy biegu potrafią sprostać górskim wyprawom dlatego tak chętnie angażują się w działania mające na celu umożliwienie beneficjentom pokonanie stojących na ich drodze przeszkód. Rywalizacja w trosce o drugiego człowieka to uczucie towarzyszące wszystkim drużynom biorącym udział w biegu:

– Cieszymy się, że w tym roku tak wiele osób pragnie pobiec w Warszawa Business Run. Cały czas przyjmujemy nowe zgłoszenia i mamy nadzieję, że w tym roku pobijemy kolejny rekord – mówi Maciej Stefaniak,  koordynator projektu Poland Business Run w Warszawie. –Jak co roku biegnąz nami firmy, które aktywnie działają na rzecz lokalnej społeczności.Jesteśmy wzruszeni tym, że coraz więcej osób chce pomagać biorąc udział w największym tego rodzaju projekcie w Polsce.

W Warszawa Business Run mogą wziąć udział 5-osobowe drużyny firmowe. Drużynę można zgłosić wypełniając formularz rejestracyjny na stronie biegu: www.warszawabusinessrun.pl


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c