Przedsiębiorcy chcą obostrzeń dla niezaszczepionych. Nie chcą kolejnego lockdownu

Do lekarzy rekomendujących obostrzenia dla niezaszczepionych dołącza kolejna grupa. Przedsiębiorcy jasno mówią, że nie chcą lockdownu, a Ci, którzy się nie szczepią się do niego przyczyniają.

Fot. Warszawa w Pigułce

Marek Kowalski, przewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich, prezes Centrum Analiz Legislacyjnych i Polityki Ekonomicznej w rozmowie z money.pl przyznał, że wyliczył, że kolejny lockdown to ogromne straty. Dla samej gospodarki to 37 mld i kolejne 13 mld w przypadku pomocy dla zamkniętych branż.

Przedsiębiorcy zamówili analizę prawną. Jak mówią „przetarli drogę rządowi”. – Oceniamy, że wdrożenie naszej propozycji pozwoliłoby ograniczyć potencjalne straty i koszty o ok. 70 proc. Wprowadzenie możliwości uzależnienia dostępu do określonych obiektów i placówek od faktu zaszczepiania stanowiłoby dodatkową motywację dla osób, które dotychczas nie wykazywały chęci zaszczepienia – przekonuje przewodniczący FPP w rozmowie z money.pl.

Stanowisko FPP zbiegło sie w czasie z ogłoszeniem przez Francję obostrzeń. Prezydent Francji Emmanuel Macron zapowiedział, że szczepienia będą obowiązkowe dla wszystkich medyków, a osoby niezaszczepione musza liczyć się z ograniczeniami. Bez szczepienia nie będzie można wejść do kawiarni i restauracji, nie będzie można korzystać z centrów handlowych, miejsc rozrywki i placówek kulturalnych, a nawet podróżować pociągami i samolotami czy leczyć się w placówkach medycznych. Francuzi od razu zaczęli się zapisywać na szczepienia. Pierwszej doby po zapowiedzi zapisało się milion osób.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c