Przedsiębiorcy pod Sejmem zatrzymani przez policję. „Na tego typu postawę nie ma przyzwolenia”

Wczoraj odbył się protest przedsiębiorców. Następnie manifestanci rozbili pod Sejmem miasteczko namiotowe. Policja przeprowadziła w nocy akcję i zatrzymała uczestników.

Fot. Konrad

„W przypadku nocnego protestu mamy do czynienia z bezwzględnym łamaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Naruszonych jest wiele obostrzeń wprowadzonych celem ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa, a zachowanie protestujących należy określić jako skrajnie lekceważące” – pisze stołeczna policja w oświadczeniu na Twitterze.

„Na tego typu postawę nie ma przyzwolenia. Stąd nasza reakcja. Wszystkie osoby zostaną zatrzymane prewencyjnie, a następnie przewiezione do jednostek na terenie garnizonu stołecznego, gdzie sporządzona zostanie dokumentacja niezbędna do skierowania wniosków o ukaranie do sądu” – dodaje policja.

Funkcjonariusze prewencyjnie zatrzymali 37 osób. Zostały przewiezione do garnizonu stołecznego. Tam została sporządzona dokumentacja niezbędna do skierowania wniosków o ukaranie do sądu. Łącznie skierowanych zostanie 129 wniosków o ukaranie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c