Przejechał 15-latka i uciekł z miejsca wypadku. Chłopiec zmarł, jest akt oskarżenia

W dniu 22 października 2018r. Prokuratura Okręgowa Warszawa – Praga w Warszawie skierowała do Sądu Rejonowego w Nowym Dworze Mazowieckim akt oskarżenia przeciwko Łukaszowi K. – informuje Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga.

Fot. KSP

Był wieczór 27 października 2018 roku. Łukasz K. bez prawa jazdy jechał z dużą szybkością terenową toyotą. Warunki atmosferyczne były niekorzystne. W miejscowości Cegielnia Kosewo, zjechał na chodnik i potrącił 15-letniego chłopca. Sprawca odjechał z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy umierającemu chłopcu. Niestety zmarł w szpitalu.

„W toku śledztwa podjęto niespotykaną w ostatnich latach w podobnych sprawach ilość czynności procesowych oraz nieprocesowych nie tylko celem ustalenia sprawcy wypadku, ale również identyfikacji pojazdu, który uczestniczył w zdarzeniu. Obok prokuratora referenta, w śledztwo byli zaangażowani niemal wszyscy prokuratorzy z Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim, która prowadziła je przez pierwszy miesiąc po zdarzeniu, a także funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim” – podkreśla Marcin Saduś, Rzecznik Prokuratury Warszawa-Praga.

Łukasza K. zatrzymano kilka tygodni później. Służby dowiedziały się, że odprawił się na lotnisku w Londynie i wraca do Modlina. „Wcześniej odnaleziono poszukiwany pojazd Toyota RAV 4, który m.in. z uwagi na swą budowę (tzw. „orurowianie”) nie miał śladów uszkodzeń charakterystycznych dla potrącenia pieszego” – opisuje prokurator.

Wkrótce potem przesłuchano podejrzanego, który przyznał się i złożył wyjaśnienia zbieżne z ustaleniami prokuratury. Potem jednak zmienił zdanie. Obecnie nie przyznaje się do winy o odmawia składania wyjaśnień.

„Łukasz K. był uprzednio karany, w tym dwukrotnie za przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności” – informuje rzecznik prokuratury.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c