Przejechał mężczyznę na Sokratesa. Grozi mu dożywocie

Prokuratura Rejonowa Warszawa Żoliborz w Warszawie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Krystianowi O. Chodzi o tragiczny wypadek na ul. Sokratesa, który miał miejsce 20 października 2019 roku.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

Do zdarzenia objętego aktem oskarżenia doszło w dniu 20 października 2019 r. w Warszawie na ul. Sokratesa. Krystian O. przekroczył dopuszczalną prędkość na obszarze zabudowanym.

Ponadto nie zachował szczególnej ostrożności zbliżając się do oznakowanego przejścia dla pieszych i wjeżdżając na nie ze znaczną prędkością przekraczającą o blisko 90 km/h dopuszczalną, potrącił pokrzywdzonego, który w wyniku odniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu. Ponadto swoim zachowaniem naraził na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu kobietę oraz dziecko. W toku postępowania ustalono przy tym, że ingerencja dokonana w konstrukcję samochodu spowodowała, że pojazd znajdował się w stanie niepozwalającym na dopuszczenie go do ruchu.

W ocenie prokuratury analiza zachowania Krystiana O. prowadzi do wniosku, że działał on w zamiarze ewentualnym popełnienia przestępstwa zabójstwa, tj. przewidując możliwość jego popełnienia, godził się na powyższe. Zdaniem prokuratury podejrzany poruszając się samochodem, którego stan techniczny nie pozwalał na dopuszczenie do ruchu, ze znaczną prędkością przekraczającą 130 km/h w miejscu, gdzie co kilkadziesiąt metrów znajdują się oznakowane przejścia dla pieszych, przewidywał możliwość zabicia człowieka i godził się na to.

Czyn z art. 148 § 1 Kodeksu karnego zagrożony jest karą pozbawienia wolności od 8 lat, karą 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c