Przemycała kilogram kokainy w żołądku

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową KSP przy wsparciu celników i strażników granicznych zatrzymali na warszawskim lotnisku 29-letnią obywatelkę Wenezueli, która próbowała przemycić z Brazylii do Polski około kilograma kokainy. W ręce Policji wpadł również 35-letni obywatel Nigerii, któremu kobieta miała przekazać narkotyki. Oboje usłyszeli już zarzuty i zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

1-61994

Fot. KSP

Informacja o cudzoziemce, która próbuje przemycić kokainę do Polski trafiła do policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej w KSP. Wszystko wskazywało na to, że 29-letnia obywatelka Wenezueli leci z Brazylii przez Dubaj do Warszawy. Bez chwili zwłoki funkcjonariusze postanowili to sprawdzić.

Gdy samolot lecący ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich wylądował w niedzielę przed południem na warszawskim lotnisku na Okęciu, policjanci przy wparciu celników i funkcjonariuszy Straży Granicznej, skontrolowali podejrzewaną pasażerkę. Podczas kontroli okazało się, że ukryła ona w swoim ciele około kilograma kokainy o czarnorynkowej wartości około 300 tys. złotych. Podczas rozmowy z policjantami przyznała, że zrobiła to dla pieniędzy.

Śledczy ustalili też mężczyznę, któremu kobieta miała przekazać narkotyki i od którego miała otrzymać zapłatę. 35-letni obywatel Nigerii został zatrzymany w jednym z hoteli w warszawskim Wilanowie i podobnie jak 29-latka przewieziony do jednostki Policji.

Oboje po przesłuchaniu usłyszeli zarzuty. Kobieta odpowie za przemyt środków odurzających, a mężczyzna za współudział w przemycie. Grozi im do 15 lat pozbawienia wolności. Na poczet przyszłych kar od zatrzymanych zabezpieczono około 10 tys. złotych. Postępowanie przygotowawcze w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa Ochota. Sąd zdecydował już o zastosowaniu wobec zatrzymanych trzymiesięcznego tymczasowego aresztowania.

Fot. KSP


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.