Przemysław Czarnek będzie walczył z otyłością wśród uczniów. Mogą być zaskoczeni

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zapowiedział program wsparcia dla uczniów po powrocie do szkół. Na razie nie jest pewne czy uczniowie starszych klas wrócą 15 lutego, ale kiedy to w końcu nastąpi, staną przed czterema punktami ministra Czarnka.  

Fot. MAREK KUDELSKI/AGENCJA SE/East News

Przemysław Czarnek w TVP Info przedstawił czteropunktowy program wsparcia dla uczniów. Nie wiadomo jeszcze jak zareagowali na nie sami uczniowie.

Po pierwsze minister edukacji i nauki stawia na walkę z otyłością wśród dzieci i młodzieży. Jak zaznaczył „krzywa otyłości wśród dzieci i młodzieży bardzo szybko rośnie.”

Minister dodał, że nad programem pracują specjaliści z akademii wychowania fizycznego. Zaapelował zarazem do rodziców by nie załatwiali dzieciom zwolnień z wf. Podkreślił, że jest to plaga z którą trzeba walczyć.

Przemysław Czarnek nie stawia tylko na rozwój fizyczny, ale również przygotowuje program wsparcia dla dzieci z problemami psychicznymi.

Trzecim punktem mają być konsultacje okulistyczne po długim czasie jaki uczniowie spędzili przed komputerem w czasie nauki zdalnej.

Na koniec minister chce wprowadzić dodatkowe godziny z kluczowych przedmiotów by uczniowie mieli szanse nadrobić braki wynikające ze zdalnego nauczania.

„Wiadomo, że nauka zdalna, choćby najlepsza i poprawiona w stosunku do początków jednak nie zastąpi nauki stacjonarnej. Chcemy wprowadzić dodatkowe godziny z kluczowych przedmiotów, podczas których będzie można nadrabiać ten czas i materiał, który nie został zrealizowany.” – podsumował program minister Czarnek.

Nauka zdalna dla klas starszych została przedłużona do 14 lutego. Nie jest jednak pewne czy 15 lutego wszyscy uczniowie wrócą do szkół.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c