Przepłyną z Warszawy do Madrytu w jeden dzien! Na pomoc!

Warszawę i Madryt dzieli 2294 kilometrów. I właśnie taki dystans w ciągu najbliższych 24 godzin przepłynie charytatywna sztafeta wioślarska #WszyscyDoWioseł. W ten sposób pomoże niepełnosprawnym i zbierze środki na organizację zajęć i zakup ergometrów wioślarskich.

fot. Urząd Miasta/E. Lach

fot. Urząd Miasta/E. Lach

fot. Urząd Miasta/E. Lach

fot. Urząd Miasta/E. Lach

fot. Urząd Miasta/E. Lach

fot. Urząd Miasta/E. Lach

fot. Urząd Miasta/E. Lach

fot. Urząd Miasta/E. Lach

– Chętnie wzięliśmy udział w tej akcji. Chcemy by Warszawa była miastem przyjaznym i dostępnym dla wszystkich. Od wielu lat sukcesywnie modernizujemy naszą infrastrukturę w sposób przyjazny dla osób niepełnosprawnych a nowe inwestycje projektujemy tak, aby nie stwarzały barier – mówi Jarosław Jóźwiak, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy.

Wielka przygoda z wiosłami rozpoczęła się dziś na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej 3. Sztafeta wystartowała na sześciu ergometrach wioślarskich o godz. 11.30 a wśród 75 sześcioosobowych zespołów znalazła się również drużyna Urzędu m.st. Warszawy, w skład której weszli wiceprezydenci m.st. Warszawy – Michał Olszewski i Jarosław Jóźwiak. która przepłynęła dystans 13 244 metrów.

Celem akcji  #WszyscyDoWioseł jest zbiórka pieniędzy, które zostaną przeznaczone na zakup ergometrów oraz dostosowanie ich do potrzeb osób niepełnosprawnych. Projekt ma również na celu promocję aktywizacji i integracji społecznej poprzez sport. Zorganizowała ją Fundacja Legii, przy współpracy z hiszpańską fundacją Fundacion Deporte y Desafio, Fundacją Akademia Integracji oraz Wodnym Towarzystwem Regatowym Legia Warszawa.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.