Przerażające modele matematyczne: wybuch epidemii w Polsce, tysiące przypadków

Naukowcy przewidują, jak może wyglądać dalszy rozwój epidemii w Polsce. Modele badaczy ze świata pokazują, że liczba przypadków utrzyma się ona obecnym poziomie. Dużo bardziej przerażające są przewidywania naukowców z naszego kraju, którzy mówią, że na jesieni może być nawet 1500 przypadków dziennie.

Fot. Piotr Molecki/East News

Model szwajcarski czy brytyjski mówią o utrzymaniu obecnego poziomu zarówno pod względem zakażeń, jak i zgonów. Dużo gorzej wygląda to, jeżeli chodzi o przewidywania naukowców z Polski.

Na stronie covid19.mimuw.edu.pl ukazał się najnowszy model rozwoju pandemii w Polsce stworzony przez interdyscyplinarny zespół naukowców z Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego (MIMUW) oraz Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakład Higieny (NIZP PZH).

Według przewidywań naukowców, we wrześniu liczba zakażeń przekroczy 1000, a 1 października możemy spodziewać się już ponad 1500 zakażeń dziennie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c