Przerażający klaun włamał się do jednej z firm

Zaledwie kilka godzin po zgłoszonym włamaniu do lokalnej firmy, zatrzymano dwóch podejrzanych mężczyzn. Na miejscu zdarzenia odzyskano kasetkę z pieniędzmi oraz niecodzienny element tego przestępstwa – strój klauna.

Fot. Policja

W nocy, sprawca włamał się do budynku firmy, uszkadzając konstrukcję i wyważając drzwi. Nietypowym elementem tego przestępstwa było przebranie – kombinezon i maska klauna. Mimo niekonwencjonalnego kamuflażu, kryminalni szybko ustalili adres, pod którym mógł się ukrywać włamywacz.

Po zebraniu materiałów dowodowych, funkcjonariusze z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego udali się na wskazany adres. Na miejscu zastali dwóch mężczyzn – 36-latka i jego 38-letniego wspólnika. W trakcie przeszukania odzyskano skradzioną kasetkę oraz zabezpieczono strój klauna i narzędzia użyte do włamania. Podczas akcji w mieszkaniu zatrzymanych znaleziono również narkotyki – marihuanę i tabletki z nielegalnymi substancjami, należące do 38-latka.

36-latek przyznał się do włamania i kradzieży, podczas gdy jego starszy kompan potwierdził, że udzielał mu pomocy, pełniąc rolę „warty”. 38-latek przyznał się również do posiadania narkotyków.

Obydwaj mężczyźni zostali oficjalnie oskarżeni o kradzież z włamaniem i uszkodzenie mienia. Dodatkowo, starszy z nich odpowie za posiadanie środków odurzających. Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Mazowieckim zastosowała wobec nich środki zapobiegawcze w postaci policyjnych dozorów.

Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]
Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]