Przerobiony symbol Polski Walczącej na Paradzie Równości. Jest zawiadomienie do prokuratury

Na Paradzie Równości użyto symbolu Polski walczącej. Na każdym z jego końców domalowano znaki płci kobiety i mężczyzny, a podpis głosił „nie-podległa”, co odnosić miało się do poszanowania praw kobiet. Redakcja kanału internetowego „Apetyt na prawdę” złożyła zawiadomienie o możliwości popełnienia wykroczenia.

„Zawiadamiamy o możliwości popełnienia wykroczenia publicznego znieważania Znaku Polski Walczącej oraz wykroczenia demonstracyjnego okazywania lekceważenia Narodowi Polskiemu przez członków partii Zieloni. Do czynów doszło w trakcie organizowanej w Warszawie Parady Równości” – czytamy w zawiadomieniu – „(…) Nie do przyjęcia dla nas jest sposób jego przedstawienia (symbolu dop. redakcja), a także kontekst, w jakim został użyty”

Użycie symbolu wywołało falę krytyki w sieci. Wielu użytkowników uważa, że są symbole, których przerabiać, w żaden sposób, się nie powinno.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c