Przewodniczący PE: „Zamach stanu w Polsce”, „prawicowi populiści”

Martin Schulz, Przewodniczący Parlamentu Europejskiego w wywiadzie dla radia Deutschlandfunk powiedział, że wydarzenia w Polsce „mają charakter zamachu stanu” i trzeba będzie je przedyskutować na forum europejskim.

Martin Schulz. Fot. Europarlament

Martin Schulz. Fot. Europarlament

Nie tak dawno apelowaliśmy o to, by nie siać zamętu z jednej czy drugiej strony. Wtedy wszyscy mówili „spokojnie, zagranica się tym nie interesuje”. Okazało się, że zagranica już wie.

Martin Schulz, Przewodniczący Parlamentu Europejskiego w wywiadzie dla radia Deutschlandfunk powiedział ponadto, że „Wychodzi z założenia, że w tym tygodniu, a najpóźniej podczas posiedzenia w styczniu, będziemy o tym w Parlamencie Europejskim obszernie dyskutować”.

Dodatkowo ostrzegł, by być ostrożnym, bo w kraju rządzą „prawicowi populiści”, a z tymi Unia ma złe doświadczenia. Jako przykład podał dojście do władzy Joerga Haidera w 2000 roku w Austrii.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.