Przy Universamie powstał pawilon. To zaplecze dla rozbiórki

27 listopada przy Universamie, niedaleko „Panienki” zaczął powstawać pawilon. Teraz wiadomo już, że będzie on służył, jako zaplecze dla rozbiórki Universamu.

Fot. Warszawa w Pigułce

Fot. Warszawa w Pigułce

Jak wiadomo jest to dopiero przygotowaniu pod to, co ma nadejść. Na ostatniej konferencji prasowej, 15 października, Bogusław Różycki, prezes „Społem” Praga-Południe zapowiadał, że rozbiórka rozpocznie się po Nowym Roku lub po Świętach Wielkanocnych. „Społem” planuje przenieść część sprzedaży w inne miejsca. Póki co nie uczniono w tym zakresie zbyt dużo, mozna się więc spodziewać, że bardziej prawdopodobny jest drugi termin.

Nowy Universam
Nowy Universam to dwie, 17-piętrowe, bliźniacze wieże o wysokości ok. 60 metrów połączone ze sobą 9-piętrową, częścią zasadniczą o wysokości 36 metrów. Projekt przewiduje 440 mieszkań oraz 630 miejsc parkingowych: 470 dla mieszkańców oraz 160 ogólnodostępnych. W nowym Universamie znajdzie się także miejsce dla dwóch dotychczasowych neonów oraz fontanny, ochrzczonej przez mieszkańców mianem „panienki”. Trzeci neon trafi do muzeum neonów. Do czasu pełnego uruchomienia sklepu, Społem przeniesie swoją działalność spożywczą na ul. Zagójską oraz przemysłową na ul. Suchodolską. W samym tylko obiekcie pracuje obecnie ok. 100 osób. Firma podkreśliła, ze nie chce pozbawiać ich zatrudnienia.

Fot. Warszawa w Pigułce

Fot. Warszawa w Pigułce

Bazarek nieczynny, ale powróci
Wielu mieszkańców niepokoi rozbiórka Universamu, która przyczynić się może, zdaniem niektórych, do likwidacji pobliskiego bazaru. Już 15 października, Leszek Gaździński oraz Krzysztof Skwarek ze Stowarzyszenia Kupców Grochowa rozwiali wszelkie wątpliwości. Stanowiska kupieckie zostaną utrzymane. Stowarzyszenie będzie jednak musiało ponieść koszty rewitalizacji terenów oraz pogodzić się z nieco mniejszą niż dotychczas powierzchnią handlową. Wybudowanie nowego obiektu wiązać się będzie bowiem z doprowadzeniem ścieżek. Wykonawca chce zachować dotychczasowy pieszy ciąg komunikacyjny i dołączyć kilka nowych. W związku z tym teren bazaru zmniejszy się o ok. 600-800 mkw. Podczas budowy wejście na teren obiektu oraz tereny przyległe, siłą rzeczy będzie niemożliwy. Bazarek powróci więc po jej zakończeniu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.