Przychodził i wymuszał od niego pieniądze. Groził, że go pobije. Dramat trwał aż trzy lata

Skuteczne działania policjantów z Woli doprowadziły do ustalenia mężczyzny podejrzanego o wymuszenie rozbójnicze. Z informacji wynika, że 24-latek od prawie trzech lat nachodził pokrzywdzonego i poprzez groźby pobicia miał wymuszać od niego pieniądze.

Fot. Shutterstock

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu uzyskali informację, że nieznany mężczyzna nachodzi pokrzywdzonego i poprzez groźby pobicia, wymusza od niego pieniądze. Taka sytuacja miała trwać od prawie trzech lat. Śledczy od razu zajęli się ustaleniem i wyjaśnieniem okoliczności tej sprawy. Do działań włączyli się również operacyjni.

Policjanci ustalili tożsamość mężczyzny, który miałby mieć związek z przestępstwem, dotarli także do pokrzywdzonego. Ten z obawy przed swoim oprawcą nikomu tego nie zgłaszał. Policjanci zgromadzili niezbędny materiał dowodowy i zatrzymali 24-latka. Po przekazaniu sprawy do rejonowej prokuratury podejrzany usłyszał zarzut wymuszenia rozbójniczego w warunkach recydywy, bowiem mężczyzna miał wcześniej przebywać w zakładzie karnym za przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu. Prokurator poparł wniosek policjantów o zastosowanie środka zapobiegawczego i decyzją sądu 24-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za wymuszenie rozbójnicze grozi kara do 10 lat więzienia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.