Przyjechali po żmiję, a znaleźli… jaszczurkę

„W moim ogródku znajduje się żmija zygzakowata. Przyjedźcie proszę” – tak brzmiało zgłoszenie, które wpłynęło do strażników miejskich z Patrolu Eko we wtorek wieczorem. Na miejscu funkcjonariusze nie znaleźli jednak węża. Nieproszonym gościem okazała się… agama brodata. Gad został przewieziony do stołecznego ogrodu zoologicznego.

We wtorkowy wieczór na numer alarmowy straży miejskiej zadzwoniła zaniepokojona mieszkanka ul. Wrzosowej w Wawrze i poinformowała, że na terenie jej posesji znajduje się żmija zygzakowata. Na miejsce zostali wysłani strażnicy miejscy z Patrolu Eko.

„Zgłaszająca wskazała nam skrzynkę, którą przykryła gada. Okazało się, że gadem tym nie była żmija, lecz agama brodata. Zwierzę było zadbane i spokojne. Odłowiliśmy je i przewieźliśmy do ogrodu zoologicznego, gdzie zajęli się nim specjaliści” – mówi mł. insp. Mariusz Brasse z Referatu ds. Ekologicznych Straży Miejskiej m.st. Warszawy.

To kolejny przypadek w ciągu ostatnich  dni, kiedy strażnicy miejscy odławiają zwierzę egzotyczne. Wcześniej interweniowali m.in. w przypadku legwana zielonego, którego mieszkańcy znaleźli Saskiej Kępie, czy pytona królewskiego znalezionego w łazience mieszkania na Pradze Południe. To właśnie w czasie letnich miesięcy strażnicy miejscy odnotowują najwięcej interwencji związanych ze zwierzętami egzotycznymi. Funkcjonariusze przypominają, że zwierzęta powinny być przetrzymywane w dobrze zabezpieczonych terrariach. Jeśli właściciel decyduje się na to, by zwierzę mogło swobodnie przemieszczać się po mieszkaniu, jego obowiązkiem jest zabezpieczenie okien i drzwi balkonowych tak, aby nie mogło wydostać się na zewnątrz.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c