Przyjeżdżasz z Łodzi? Masz komunikację za darmo

Zarząd Transportu Miejskiego podpisał umowę z Łódzką Koleją Aglomeracyjną. Dzięki niej pasażerowie którzy kupią bilet ŁKA z Łodzi do stolicy będą mogli na jego podstawie korzystać również z komunikacji miejskiej w 1. strefie biletowej.

Fot. SKM

Fot. SKM

Wydaje się to fatalnym pomysłem i polem do nadużyć. Dlaczego? Bilety ŁKA będą ważne przez 75 minut. Żeby móc z nich skorzystać, pasażer będzie musiał na odwrocie długopisem wpisać godzinę rozpoczęcia podróży (adnotacja „ważny od godz.:”). Teoretycznie więc pasażer taki może podrózować na bilecie cały dzień. Wystarczy, że ma przy sobie długopis.

Poza tym czemu kiedy warszawiak jedzie do Łodzi nie ma takich samych przywilejów? Czemu ludzie z Krakowa i Radomia musza płacić za bilet?

Pasażer z biletem jednorazowym ŁKA na przejazd z Łodzi do Warszawy Zachodniej, Centralnej lub Wschodniej, po opuszczeniu dworca będzie mógł na podstawie tego samego biletu podróżować w 1. strefie biletowej ZTM wszystkimi środkami warszawskiej komunikacji, czyli autobusami, tramwajami, pociągami Szybkiej Kolei Miejskiej i metrem


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c