Przypadek wścieklizny w schronisku na Paluchu

W województwie mazowieckim, również w Warszawie i jej okolicach, od początku roku 2021 stale przyrasta liczba stwierdzonych przypadków wścieklizny u zwierząt. Większość z nich dotyczy lisów, jednak chorobę potwierdzono m. in. również u kilku kotów oraz psów – pisze schronisko.

Fot. Shutterstock

W połowie listopada 2021 r. w m. st. Warszawie jako obszary zagrożone wskazano dzielnice Wawer, Wesoła (gdzie choroba występowała już wcześniej), a także Rembertów, część Targówka (ograniczoną od zachodu ul. Radzymińską) i Pragi-Południe (ograniczoną od południa linią kolejową przebiegającą wzdłuż ul. Makowej).

Do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Warszawie trafiają psy i koty z całego terenu m. st. Warszawy oraz z kilku okolicznych gmin. Wiąże się to z ryzykiem przywiezienia do Schroniska zwierzęcia o nieznanej historii z obszaru zagrożonego występowaniem wścieklizny. 30 listopada 2021 r. do Schroniska dotarła informacja o potwierdzeniu choroby u kota, który trafił do Schroniska 24 listopada z terenu dzielnicy Wawer po uprzednim pogryzieniu mieszkanki dzielnicy, i który zmarł nieco ponad dobę później.

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Warszawie współpracuje w sprawie z Powiatowym Inspektoratem Weterynarii w Warszawie oraz Państwową Inspekcją Sanitarną (sanepidem).


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c