„Przyznałem Jego rodzinie rentę specjalną. Módlmy się za duszę tego wspaniałego, dzielnego policjanta”

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 13 na niestrzeżonej plaży w miejscowości Sztutowo (woj. pomorskie). Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim wypoczywając nad morzem zauważył tonące dziecko. Nie czekając ani chwili ruszył na pomoc. Zniknął pod wodą. Premier Mateusz Morawiecki przyznał rodzinie zmarłego specjalną rentę.

32-letni policjant z Mińska Mazowieckiego widząc tonącą 12-letnią dziewczynkę w morzu, niezwłocznie rzucił się na pomoc. Mężczyzna nagle zniknął pod wodą. Mimo zrobienia łańcuchu życia, ciało mężczyzny znaleziono 30 minut po zniknięciu.

 Reanimacja nie przyniosła skutku. Mężczyzna zmarł na miejscu.

Wraz z mężczyzną na plaży wypoczywała jego żona wraz z 15-miesięcznym dzieckiem, zostali objęci policyjnym psychologiem.

Z wielkim żalem informujemy, że dzisiaj po południu zginął st.sierż. Marcin Szpyruk z KPP w Mińsku Mazowieckim. Przebywając na urlopie, widząc tonące dziecko, wskoczył do wody. Marcin ratując ludzkie życie, sam zniknął pod wodą, wypełniając rotę ślubowania do końca.

St.sierż. Marcin Szpyruk służbę w Policji pełnił od 6 lat. Przez cały ten czas związany był z garnizonem stołecznym. Był wielokrotnie nagradzany. Od stycznia 2018 r. pełnił służbę na rzecz mieszkańców Mińska Mazowieckiego.
Rodzinie udzielono wsparcia psychologicznego.

Rodzinie i bliskim wyrazy żalu i współczucia w imieniu własnym oraz policjantów i pracowników garnizonu stołecznego składa Komendant Stołeczny Policji nadinsp. Paweł Dobrodziej” – informuje Komenda Stołeczna Policji

Wczoraj nad Bałtykiem, w Sztutowie, zginął młody policjant z Mińska Mazowieckiego.

Ta historia mną wstrząsnęła, bo starszy sierżant Marcin Szpyruk był tam na wakacjach, odpoczywał od trudów służby, ale gdy zobaczył tonące dziecko, bez zastanowienia rzucił się na pomoc. Uratował życie bezbronnego dziecka, ale niestety stracił własne.

Przyznałem Jego rodzinie rentę specjalną. Módlmy się za duszę tego wspaniałego, dzielnego policjanta” – poinformował premier Mateusz Morawiecki


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c